Festiwal Muzyczny w Kutnie 2012Festiwal Muzyczny w Kutnie 2012  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

Mieczysława Andrzejak


Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu i Studium Teatralnego przy Stowarzyszeniu Pax w Poznaniu. Wcześniej ukończyła Państwowe Liceum Muzyczne w Poznaniu w klasie fletu (dyplom muzyka instrumentalisty). W czasie studiów współpracowała z Wielkopolską Orkiestrą Symfoniczną w Poznaniu, Mieczysława Andrzejakwykonując m.in. partię Adeli z Zemsty nietoperza J. Straussa i Cherubina z Wesela Figara W. A. Mozarta. Zadebiutowała na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu partią Królowej Nocy w przedstawieniu Czarodziejskiego fletu W. A. Mozarta pod dyrekcją Wojciecha Michniewskiego. 

Od roku 1987 jest solistką Teatru Muzycznego w Łodzi. Występowała w przedstawieniach operetek (Zemsta nietoperza, Wiedeńska krew  i Baron cygański J. Straussa, Orfeusz w piekle i Piękna Helena J. Offenbacha, Wiktoria i jej huzar i Bal w Savoyu P. Ábráhama, Kraina uśmiechu F. Lehára), musicali (Skrzypek na dachu J. Bocka, Me and My Girl N. Gaya, Człowiek z La Manchy M. Leigha), wodewilu Porwanie Sabinek F. Schönthana i J. Tuwima, a także w przedstawieniach dla dzieci (Królowa śniegu, Kopciuszek, Śpiąca królewna, Pinokio, Smurfowisko, Czarnoksiężnik z krainy Oz) oraz w wielu koncertach i rewiach.

Współpracowała z Teatrem Wielkim w Poznaniu (Hudł w Skrzypku na dachu J. Bocka i Mi w Krainie uśmiechu  F. Lehára), Operą Nova w Bydgoszczy (Królowa Nocy w Czarodziejskim flecie W.A. Mozarta) ,z którą odbyła tournée po Niemczech), Operą Krakowską (także Królowa Nocy w Czarodziejskim flecie, pod dyrekcją Rubena Silvy), Operą Śląską w Bytomiu (Adela w Zemście nietoperza J. Straussa – również tournée po Niemczech, w tym występ w Schiller Theater), Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy (Odgłosy wiosny J. Straussa), Filharmonią Częstochowską (utwory W. A. Mozarta i G. Rossiniego). Z Teatrem Muzycznym w Łodzi wielokrotnie występowała  na zagranicznych scenach ,a także w Salach Koncertowych: w Berlinie, Monachium, Frankfurcie nad Menem, Bonn i wielu innych.

Wystąpiła na letnim Festiwalu „Ogrody Wiednia” w Antoninie i w cyklu Koncertów zatytułowanych „ Trzy  Soprany” Jej wykonanie cavatiny Rozyny z Cyrulika sewilskiego wykorzystała Telewizja Polska w odcinku filmowego cyklu Kompozytorzy, poświęconemu G. Rossiniemu. W roku 1997 za osiągnięcia artystyczne otrzymała nagrodę Wojewody Łódzkiego a w 2011 roku uhonorowana została Odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © VI Letni Festiwal Muzyczny 2015
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony