Festiwal Muzyczny w Kutnie 2012Festiwal Muzyczny w Kutnie 2012  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

Sylwia Strugińska-Wochowska - sopran
 


Absolwentka Akademii Muzycznej im. G. i K.  Bacewiczów w Łodzi na Wydziale Wokalno-Aktorskim, a także Uniwersytetu Łódzkiego na Wydziale Nauk o Wychowaniu. Już na trzecim roku studiów rozpoczęła współpracę z impresariatami artystycznymi oraz Filharmonią im. Artura Rubinsteina w Łodzi.

Na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi  zadebiutowała w 2005 roku, biorąc udział w Koncercie Jubileuszowym „60 lat Operetki”. Wkrótce po nim wystąpiła jako Arsena w Baronie cygańskim Johana Sylwia Strugińska-WochowskaStraussa II. Stała się tym samym najmłodszą w zespole teatru solistką.

Artystka ma w swoim dorobku takie role jak: Liza w Krainie uśmiechu Franza Lehara Adela w Zemście nietoperza J. Straussa, Annina w Nocy w Wenecji J. Straussa, Krysia w Ptaszniku z Tyrolu K. Zellera, Walentyna w Wesołej Wdówce F. Lehara, Eileen w Wonderful Town, Hudl i Chawa w Skrzypku na dachu J. Bocka, Anastazja w Księżniczce czardasza  E. Kalmana, Mi w Krainie uśmiechu Franza Lehara, O Lia San w Wiktorii i jej huzarze Paula Abrahama, Papagena w niemieckojęzycznej realizacji Czarodziejskiego fletu W. A. Mozarta. Wraz z zespołem Teatru Muzycznego w Łodzi występowała jako Adela niemieckojęzycznej Zemście nietoperza i Galach Noworocznych, w ramach tournee po Niemczech i Belgii.

Swój warsztat wokalny kształci na kursach wokalnych prowadzonych przez wybitnych śpiewaków m.in.: Teresę Żylis-Gara, Ryszarda Karczykowskiego. Od października 2007 roku współpracuje z Akademią Muzyczną im. G. i K.  Bacewiczów w Łodzi w Katedrze Kameralistyki. W październiku 2008 została laureatką w Trzecim Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej w Krakowie.

W przedstawieniu sylwestrowym 2008/2009, które było wystawiane w Filharmonii Łódzkiej wcieliła się w role Wandy w operze J. Offenbacha – „Wielka Księżna Gerolstein”. Występowała na wielu festiwalach organowych (Lublin, Świdnica, Żmigród, Nowa Ruda, Kazimierz Dolny, Sulejów, Wolbórz, Jastrzębia Góra, Krynica Zdrój itd.) w towarzystwie wybitnych organistów z Polski, Belgii, Czech i Litwy. Na jednym z nich zaśpiewała w koncercie z okazji 75 urodzin Krzysztofa Pendereckiego. Udział w festiwalach zaowocował koncertami w październiku 2010 na Litwie na zaproszenie litewskiej organistki.

Na zakończenie Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju w sierpniu 2010 miała przyjemność zaśpiewać na zaproszenie Bogusława Kaczyńskiego. Brała tez udział wraz z zespołem teatru w Festiwalu Moniuszkowskim w Kudowie-Zdroju.

Sylwia Strugińska-Wochowska chętnie bierze udział w koncertach kameralnych, wykonując utwory z repertuaru klasycznego, sakralnego a także pieśni różnych kompozytorów. Posiada w swoim repertuarze także p/artysci.php?id=mieczyslawa_andrzejakartie operowe i piosenki musicalowe.
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © VI Letni Festiwal Muzyczny 2015
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony