Festiwal Muzyczny w Kutnie 2012Festiwal Muzyczny w Kutnie 2012  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

dr hab.  Witold Holtz - fortepian
 

Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie fortepianu prof. Tadeusza Chmielewskiego. Wspólnie ze skrzypkiem Łukaszem Błaszczykiem oraz wiolonczelistką Izabelą Klim jest laureatem III nagrody Konkursu Kameralnego w Łodzi w 1992 roku oraz nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie trio W .A. Mozarta. Od wielu lat LetniFestiwal.pl, Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2010 witold_holtz.jpg prowadzi ożywioną działalność koncertową. Jako solista i kameralista koncertował w kraju i za granicą ( Francja, Niemcy, Belgia ). Występował na  wielu festiwalach m. in. Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Łodzi, Dniach Kultury Nauki i Sztuki w Łodzi, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej „ Chopin 2010" w Sokolnikach oraz Festiwalu „ Łódzcy pianiści w hołdzie Arturowi Rubinsteinowi ‘’. Przez wiele lat brał udział w charakterze akompaniatora w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach wokalnych i instrumentalnych m. in. w Brukseli, Lwowie, Warszawie, Nowym Sączu, Dusznikach Zdroju, Poznaniu. Na Konkursie Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie w 2003 roku otrzymał nagrodę dla najlepszego pianisty. Od wielu lat współpracuje z klarnecistą Robertem Stefańskim, tworząc Bacewicz Duo oraz pianistą Mikołajem Pacholczykiem, z którym dokonał nagrania dzieł na dwa fortepiany A. Tansmana. W 2001 roku wspólnie z Przemysławem Reznerem uczestniczył w realizacji projektu „ Adam Mickiewicz und die Musik ‘’, którego organizatorem był Instytut Niemiecko – Polski w Darmstadt. Od tego momentu rozpoczął się w życiu artystycznym pianisty czas fascynacji liryką wokalną, którego Występował wspólnie m. in. z Urszulą Kryger, Beatą Zawadzką, Szymonem Komasą i Stanisławem Kiernerem.

Dokonał nagrania muzyki do filmów „ Edi ‘’ oraz „ Mistrz” oraz wystąpił w roli pianisty w produkcji „ Mój rower ‘’ Piotra Trzaskalskiego.

Działalność artystyczną łączy z pracą na stanowisku adiunkta ze stopniem doktora habilitowanego w Katedrze Fortepianu oraz Kameralistyki Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Od października 2014 roku pełni funkcję Kierownika Katedry Kameralistyki.
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © VI Letni Festiwal Muzyczny 2015
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony